У День Збройних сил України, 6 грудня, члени кафедри технологічної і професійної освіти мали нагоду долучитися до урочистого відкриття виставки «Скарби рідної Сіверщини» в Національному заповіднику «Глухів». Приємно відзначити, що автори представлених робіт є випускниками факультету технологічної і професійної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Кожен із них досягнув майстерності у традиційних ремеслах нашого краю – про це свідчить високий художній рівень їхніх творчих здобутків.
Ідейним натхненником заходу став наш викладач, активний громадський діяч, заслужений майстер народної творчості України Ігор Білевич. Він підтримує тісний зв’язок зі своїми колишніми студентами, яким у свій час прищепив любов до народного мистецтва та передав секрети ремесла.
Троє з учнів на сьогодні вже стали членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України – це Дмитро Пазенко, Сергій Шкура та Євген Кулик. Вони відроджують і примножують традиції українського дереворізьблення, беруть участь у творчих виставках, фестивалях і пленерах.
Ігор Дроздовський розробив авторську техніку плетіння з рогозу, а його скульптурні ляльки вражають своєю вишуканістю. Галина Кулик, що завершила навчання у минулому році, займається відродженням майже забутого ремесла – плетіння з кореня сосни. Базових прийомів її навчив Ігор Білевич, але вона настільки захопилася цією технікою, що за кілька місяців досягла досить високого рівня майстерності, а її роботи отримали високу оцінку художньої ради НСМНМУ.
Дві години заходу пролетіли дуже швидко. Ігор Білевич у притаманній йому манері «приправляв» свою цікаву доповідь гумором, емоційно розповідаючи про традиційні дерев’яні ложки. Крім того, майстри по черзі демонстрували прийоми виготовлення дерев’яної ложки, а Галина Кулик розповіла про плетіння з кореня сосни та показала відвідувачам, як «народжується» денце майбутнього виробу в її вправних руках.
Відчувалося, що для кожного майстра це не просто показ своїх вмінь та навичок, а стиль життя. Ці люди закохані в свою справу, і це передається оточуючим. На очах присутніх шмат деревини чи соснові стрічки в їхніх руках перетворювалися на красиві вироби.
У цей святковий день, День Збройних сил України, організатори привітали наших військових, яких було запрошено на захід.
Запрошуємо усіх охочих відвідати виставку, яка триватиме до кінця січня 2022 року. Захід проводиться із дотриманням карантинних заходів, то ж просимо відвідувачів не забувати про захисні маски та «ковідні» сертифікати.