16 листопада 2023 року відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Компетентнісний підхід в освіті: теорія і практика» у змішаному форматі, який продовжив і розширив марафон традиційних регіональних семінарів, проведених Навчально-науковим інститутом педагогіки і психології Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Учасниками заходу стали понад 300 осіб – учених, науково-педагогічних працівників, керівників підрозділів освітніх закладів, учителів-практиків, аспірантів і магістрантів, що підтвердило актуальність тематики наукового зібрання. Проведення заходу відбулося за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту педагогіки НАПН України з активною участю представників різних закладів освіти та установ усієї країни. Завдяки онлайн-зв’язку до активного обговорення й усвідомлення нагальних проблем змогли долучитися учасники з різних куточків України – Львів, Черкаси, Кременчук, Полтава, Прилуки, Путивль, Рівне, Суми, Умань, Маріуполь, Мукачево, Лебедин тощо. Присутні заслухали доповіді корифеїв наукової педагогічної спільноти – докторів наук, професорів, науковців-розробників підручників, директорів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, а вчителі Нової української школи поділилися цінним практичним досвідом щодо шляхів формування ключових і предметних компетентностей, загальнолюдських і національних цінностей в учнів прикордонної Сумщини, використання засобів візуалізації освітнього контенту, запровадження х’ютагогічного та тьюторського підходів. Важливість тематики семінару підкреслюється суспільними процесами, що відбуваються сьогодні в освіті нашої держави. Дискусійне обговорення дало змогу дійти висновку, що саме рівень підготовки молоді є стрижнем майбутньої національної педагогічної еліти, яка вже зараз формується в стінах навчальних закладів і наукових установ України. Учасники семінару одержали багато корисної інформації, яскраві емоції та натхнення для подальших наукових досягнень, нові знайомства та ідеї. За матеріалами проведеного семінару укладено програму та доопрацьовується електронний збірник, ознайомитися з ними можна на сайті Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Ми щиро вдячні за підтримку та активну участь у семінарі учасникам і запрошуємо до подальшої наукової співпраці.