Глухівський національний університет імені Олександра Довженка активно долучається до ініціатив, спрямованих на інтернаціоналізацію вітчизняної системи вищої освіти, зокрема створення дорадчого органу Спілки ректорів закладів вищої освіти України, а саме Ради проректорів з міжнародного співробітництва.
Проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, Наталія Ткаченко, взяла участь у зустрічі проректорів з міжнародного співробітництва вітчизняних ЗВО, яка відбулася 23–24 листопада 2023 року в Університеті імені Адама Міцкевича в Познані (Республіка Польща). Метою зустрічі було обговорення середньострокових та довгострокових пріоритетів та перспектив розвитку системи вищої освіти в Україні.  
Програма заходу включала два насичених дні, спрямовані на обмін досвідом і корисними практиками, обговорення питань посилення інтернаціоналізації українських ЗВО.
Перший день розпочався з вітальної промови проректора з міжнародної співпраці Університету імені Адама Міцкевича, пана Rafal Witkowski, і проректорки з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Київського національного університету імені Тараса Шевченка, пані Ксенії Смирнової.
Під час першої сесії було створено Раду проректорів з міжнародного співробітництва, окреслено її мету та конкретизовано основні напрями роботи:
  • реформування законодавства України щодо міжнародної діяльності;
  • розроблення стратегії інтернаціоналізації;
  • академічна мобільність;
  • міжнародні проєкти;
  • співпраця з альянсами університетів;
  • міжнародна освіта;
  • участь та представлення українських ЗВО в міжнародній професійній мережі.
Також обговорено організаційні та процедурні питання, пов'язані з ухваленням рішень, періодичністю зустрічей тощо, що знайшли відображення в Положенні про Раду проректорів з міжнародного співробітництва.
Спікерами другої сесії були Sebastian Stride, SIRIS Academic S.L., який виступив із доповіддю «Exploring internationalisation: a European perspective» та директорка NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, dr. Zofia Sawicka, яка презентувала можливості польсько-української співпраці за фінансової підтримки NAWA.
Після цього відбулася дискусія щодо основних аспектів інтернаціоналізації українських університетів, спікерами якої були Костянтин Кириченко (Сумський державний університет), Лариса Човнюк (Національний університет «Києво-Могилянська академія»), Світлана Щитікова (National Erasmus+ Office in Ukraine). Обговорювали питання стратегій інтернаціоналізації університетів, системність підходу на шляху до інтернаціоналізації, академічної мобільності.
Третя сесія насиченого дня стосувалася проблемних аспектів міжнародної освіти. Спікерами виступили Сергій Маулік (КПІ ім. Ігоря Сікорського), Олена Шаповалова (study in Ukraine), Ольга Бойко (Study In Ukraine).
Завершив програму першого дня зустрічі виступ координаторки НЕО, Світлани Щитікової, «Erasmus Generation Internationalisation - Quality and Competitiveness» щодо стратегічних напрямів, основних документів, а також пріоритетів, можливостей Erasmus+ для українських університетів і підготовку до конкурсів 2024 року.
Програма другого дня розпочалася з виступу професора Rafal Witkowski з темою «Internationalization tendencies». Після цього учасники мали можливість зустрітися з президентом Polish Rectors Foundation, професором Jerzy Woźnicki, та пані Іриною Дегтярьовою, уповноваженою ректора з питань співпраці з українськими університетами у SGH Warsaw School of Economics.
Виступ заступника Міністра освіти і науки України, Михайла Вінницького, окреслив основні ініціативи МОН, що стосуються реформування вищої освіти України та анонсував очікувані зміни щодо напрямів міжнародної діяльності університетів. Присутні мали можливість поспілкуватися з паном заступником Міністра у форматі питання-відповідь.
 
Щиро вдячні за гостинність професору Rafal Witkowski та всім долученим до організації зустрічі в Університеті імені Адама Міцкевича в Познані, а також пані Ксенії Смирновій та її команді – за ініціативу, координацію, можливість зустрітися з однодумцями та працювати над спільною метою!