20.10.2023 року в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка на факультеті дошкільної освіти відбулась Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми дошкільної освіти: виклики та пріоритети»

. Робота конференції реалізовувалась за такими тематичними напрямами:

1. Стан і перспективи розвитку дошкільної освіти в Україні, Європі, світі.
  2. Сучасні технології навчання, виховання і розвитку дітей дошкільного віку.
  3. Підвищення якості дошкільної освіти: досвід та інновації.
  4. Досвід упровадження інклюзивної дошкільної освіти в Україні та Європі.
  5. Проблеми здоров’язбереження в закладах дошкільної освіти.
  6. Особливості навчання, виховання і розвитку дітей дошкільного віку в умовах війни.
  7. Підготовка майбутніх вихователів в умовах воєнного стану.
  8. Дистанційні технології навчання в дошкільній освіті.

Спікером конференції була Загородня Л.П., доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної педагогіки і психології.

З вітальним словом до педагогічної спільноти звернулись перший проректор Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Хроленко М.В. та проректор з науково-педагогічної роботи Луценко Г.В., декан факультету дошкільної освіти Куліш І.Д.

На конференції обговорювалися актуальні питання розвитку, навчання і виховання дітей раннього та дошкільного віку, проблеми фахової підготовки майбутніх вихователів у наш час. Цьогоріч на конференцію заявлено понад 190 учасників, серед яких 22 заклади вищої освіти, 5 заклади фахової передвищої освіти, 14 заклади дошкільної освіти, що засвідчує інтерес науковців і практиків до теми конференції.

Усі доповіді були цікавими та викликали активні обговорення, де учасники конференції обмінювалися ідеями, досвідом. Атмосфера конференції була дружня.

За результатами проведеної конференції, було ухвалено основні положення резолюції:

1. Продовжувати інтеграцію наукової та освітньої діяльності педагогічних закладів вищої освіти в європейський освітній простір через проведення спільних наукових конференцій, семінарів, розроблення та упровадження програм, грантів і проектів, зокрема проведення щорічної Всеукраїнської студентської науково-практичної інтернет-конференції «Дошкільна освіта України в контексті інтеграції до європейського освітнього простору».
  2. Узагальнити результати наукових досліджень у збірнику тез за матеріалами Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми дошкільної освіти: виклики та пріоритети» (19-20 жовтня 2023 року).
  3. Продовжувати здійснювати цілеспрямовану науково-методичну діяльність щодо реалізації освітніх інноваційних технологій у процесі підготовки фахівців галузі «Дошкільна освіта» відповідно до рекомендацій Ради Європи.
  4. Вважати рівень організації та проведення Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми дошкільної освіти: виклики та пріоритети» (19-20 жовтня 2023 року) високим, продовжити науково-методичну роботу в означеному напрямі.

Від імені адміністрації університету, дякуємо всім учасникам, які відгукнулися на наше запрошення та незважаючи на складну ситуацію в країні знайшли можливість взяти участь в роботі конференції.

Матеріали конференції будуть розміщені в електронному збірнику наукових статей на сайті університету.

Лінк на відео запис конференції. https://youtu.be/CwqrVjt09xA