На базі Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка 19 травня 2021 року відбулася ІІІ Всеукраїнська студентська Інтернет-конференція «Нова українська школа очима студентів». Захід був приурочений до Днів науки в Україні і пройшов під егідою Ради Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Глухівського НПУ імені Олександра Довженка за підтримки професорсько-викладацького складу кафедри теорії і методики початкової освіти та кафедри педагогіки і психології початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.
Для проведення Всеукраїнської студентської Інтернет-конференції організатори обрали додаток відеоконференцзв’язку Zoom. Після реєстрації учасників конференція розпочала свою роботу з урочистого відкриття заходу директором ННІ ПП Глухівського НПУ імені Олександра Довженка Шерудило Андрієм Васильовичем. Також із вступним вітальним словом до присутніх звернулася голова Ради Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Глухівського НПУ імені Олександра Довженка Полякова Анастасія Сергіївна. Далі координатор заходу – голова Ради Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Мозуль Ірина Вікторівна ознайомила присутніх із форматом і таймінгом заходу, можливостями платформи Zoom, оголосила регламент та режим роботи Інтернет-конференції.
Співорганізаторами наукового заходу стали кілька педагогічних закладів вищої освіти України. Завдяки онлайн-зв’язку до конференції змогли долучитися 55 учасників з різних куточків України – Ніжин, Полтава, Прилуки, Путивль, Рівне, Суми тощо. До заходу доєдналися не тільки студенти навчальних закладів України, але й вчителі-новатори початкових класів загальноосвітніх шкіл міста Глухова, а також викладачі педагогічних університетів і коледжів в якості наукових керівників, які щедро ділилися своїми ідеями, напрацюваннями, педагогічним досвідом.
У ході конференції було розкрито основні інновації у змісті початкової освіти, теоретичні й практичні аспекти формування компетентностей у НУШ, використання інноваційних технологій в освітньому процесі початкової школи, особливості сучасного освітнього середовища Нової української школи та психолого-педагогічні аспекти його створення. Було обговорено нові підходи до навчання молодших школярів математики, музики, інформатики, іноземної мови, «Я досліджую світ». Значну увагу приділили організації інтегрованого навчання у початковій школі, впровадженню в освітній процес нових методів і засобів роботи з учнями, наступності дошкільної і початкової освіти, особливостям реалізації інклюзивної освіти в початковій ланці.
Нова українська школа – одна з ключових реформ Міністерства освіти і науки. Головна стратегія в освіті – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті, в яку школярі будуть ходити із великим задоволенням і бажанням. Значну роль у цьому відіграє саме вчитель. У підготовці педагогів для початкових класів важливе місце займають педагогічні коледжі та училища, а далі особистість вчителя продовжує формувати і вдосконалювати заклад вищої освіти. Саме тому тематика конференції була присвячена актуальній реформі початкової ланки шкільної освіти. Заявлені напрямки роботи конференції стосувалися пріоритетів означеної освітньої стратегії, основних шляхів реалізації Концепції НУШ, оновленого змісту початкової освіти в Україні.
Плідна робота в рамках конференції допомогла окреслити проблеми й перспективи впровадження інновацій у НУШ. У дружньому колі однодумців непомітно сплинули кілька годин насиченої роботи. Загалом було заслухано 15 ґрунтовних доповідей, які супроводжувалися демонстрацією презентацій. Учасники охоче презентували свої наукові здобутки, результати власних досліджень, вільно спілкувалися і висловлювали різне бачення з приводу освітніх проблем сьогодення. У форматі дискусії учасники заходу обговорили актуальні аспекти професійної підготовки вчителя Нової української школи і шляхи їх вирішення, обмінялися досвідом щодо підготовки майбутніх педагогів, поспілкувалися і про престиж освітянської праці та перспективи для вчительської професії. Інтерактивне спілкування членів зібрання здійснювалося у синхронному режимі.
Наприкінці заходу відбулося підведення підсумків, визначення кращих доповідей і закриття Інтернет-конференції. На згадку в учасників лишилося багато цікавої та корисної інформації, нові знайомства та ідеї, яскраві емоції та натхнення для подальших наукових досягнень. Після проведення конференції від наукової спільноти на адресу організаторів надійшли схвальні відгуки і подяки за запрошення, організацію та проведення заходу і пропозиції щодо подальшої співпраці.
Ознайомитися з матеріалами ІІІ Всеукраїнської студентської Інтернет-конференції «Нова українська школа очима студентів» можна на сайті Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.